Most csináljunk úgy, mintha laikus lennék (nem lesz nehéz). Mondhatnók, a gyakorlat is megvan már hozzá, lévén hónapok óta következetesen próbáltam nem foglalkozni ezzel a politika nevű dologgal - a kampánnyal meg még kevésbé. Hovatovább annál is inkább, mert noch dazu, tizenhat éves koromig öntudat hiányában nem foglalkoztam a politikával. Mára pedig mindez megváltozott, mert most már öntudatosan szarok az egészre (nem).
Szóval jó ideig úgy voltam vele: ziher, hogy a szavazókerületem közelébe se fogok menni április 6-án. Leginkább azért, mert még most is úgy gondolom, azt, ami itthon zajlik, maximum csak elviselni lehet méltósággal, de foglalkozni vele már-már becstelenség, hiszen az arra utalna, hogy közöm van hozzá.
Persze kikerülni sem lehet ezt az egész hisztériát, meg aztán olyan ez, mint a narkó, így az ember akarva-akaratlanul visszaássa magát a dologba. Még akkor is, ha nagyjából úgy nyúl vissza hozzá, mintha egy fazék slejmbe áztatott szaros alsógatyából kéne kiválasztani a legjobbat, miközben a tömeg önfeledt öntudatban őrjöng Dopeman aktuális megaslágerére.
De, ahogy közeledik a buli napja, mégis megjön valami elhatározás, hogy mégiscsak el kéne menni aljasodni. Még akkor is, ha nyilvánvalóan szar lesz a buli. Felelősségérzet, kötelességtudat, buzgó hit, unalom, tök mindegy.
Tévedés ne essék, ebből az állásból hangzana a legszarabbul, ha szavazásra buzdítanák bárkit is! Főleg úgy, hogy bármelyik bruttó 100-as intelligenciahányadossal bíró állampolgár instant szemhéjstrokeot kap, ha végignézi a reálisan esélyes pártok palettáját.
Van egyszer ugyanis a Fidesz, amelynek programja az, hogy Magyarország jobban teljesít, illetve (ami még fontosabb) rezsicsökkentés, az egybesült, megújult, friss arcokkal támadó baloldal pedig azt akarja, hogy "Orbán takarodj" und schluss. Nem mondom, meggyőző, egyúttal kihangsúlyozandó: abban mindkét fél egyetért, hogy ha szétszavazunk, akkor Orbán Viktorra/Gyurcsány Ferencre szavazunk. Ezeken felül ott vanna még az apró fingpártok, illetve az LMP és a Jobbik, akik roppant elkeserítő módon az egyetlenek, akikkel egyébként reális programvitát lehetne folytatni. Amúgy az egész kóceráj annyira 2010, hogy még 2010-ben sem volt ennyire 2010. A releváns kérdések ugyanis most is úgy hangzanak, hogy 1; lesz-e a Fidesznek kétharmada, 2; a Jobbik beelőzi-e a baloldalt, 3; bejut-e a parlamentbe az LMP.
Namost ez az egyik. A másik nyomó sérv pedig az örökké fennálló dilemma, miszerint ha nem szavazok, négy évig tényleg kiírom magam a közéletből, amit egyébként mélyen megértek azok esetében, akik képesek megtartani ezt a fajta aszkézist. A nem szavazás ugyanis nem szavazás, nem pedig hallgatólagos támogatása az elnyomó, rezsináci, fasisztabolsevik kormánynak, vagy a bilderbergista baloldalnak, ellenben aki így dönt, annak tényleg kuss van négy évig. Ebben egyébként rengeteg vicces lehetőség is rejtőzik, hiszen a szavazóborítékokba becsempészhetünk például egy-egy szaftos pornóképet, jókedvre derítve ezzel az egész nap adminisztráló szavazóbiztosokat és szavazatszámlálókat, vagy akár rajzolhatunk a szavazólapra mindenféle malacságot is.
Reálisan nézve azonban tényleg hagyhatunk magunknak 25 percet erre az egész cécóra, pláne, hogy egyébként kiváló apropóként szolgálhat egy vasárnapi bekarmolásra, ahol nyugodtan lehet szidni a kormányt, anyázni az ellenzéket, nácizni a Jobbikot és zsidózni az LMP-t. Aztán, hogy még nagyobb legyen a buli, estére össze is lehet ezen verekedni. Hétfőn már úgyis tök mindegy lesz, mindenki megy vissza dolgozni, megnézi az esti híreket a tévében, hogy ki nyert, akár a Való Világ legszebb éveiben, felbont egy sört, enni ad a gyereknek, és így tovább.
Ha pedig mázlija van, történni fog valami változás, és legalább egy lépéssel közelebb kerülhet ahhoz, hogy a Pozsgay Imrékhez, meg a Lendvai Ildikókhoz hasonló foszíliákat végre tényleg elvigye az ördög a csecse kis tüzes szekerén.
Ágoston Dániel
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Ha f*sszal szavazol, f*szt kapsz 2014.04.04. 13:39:59
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Tallono 2014.04.03. 14:03:12
Veridicus76 2014.04.03. 15:06:00
Pozsgay Imre és Lendvai Ildikó között sok-sok fényév a különbség tisztesség és nemzeti felelősség tekintetében.
Maxentius 2014.04.03. 16:35:12
Dzsentrisvihák 2014.04.03. 17:37:44
(Csak hogy ne legyen túl nehéz a feladat: hu.wikipedia.org/wiki/Idiotizmus )
Meglehet ott se vótam 2014.04.03. 18:44:57
Ha nem tudnék semmit a vasárnapi választásokról, akkor ez az egy produkció elég lenne ahhoz, hogy rohanjak a Jobbikra szavazni.
tesz-vesz · http://kkbk.blog.hu 2014.04.03. 19:36:37
www.youtube.com/watch?v=1bMkN5eiJOQ
annyi mindent hozzá szeretnék fűzni, pl bródikámhoz, aki nem titkon, hanem nyilvánosan fasiszta verseket énekel.
kkbk.blog.hu/2013/11/15/a_voros_magyarok
micsoda? 2014.04.03. 20:13:14
Más kérdés, hogy a szerencsétlen szavazatszedő tagoknak sem volt még ilyen nehéz feladatuk, ha csak annyian mennek is mint 2010-ben.
tisztapista 2014.04.03. 20:15:34
Rohanj, aztán majd jól hoppon fogsz maradni. A Jobbikot láttuk "dolgozni" az elmúlt 4 évben, Tiszavasváriban. Semmit nem csinált a jobbikos polgármester, csak a pofájukat jártatták, meg cigányoztak. Erre senkinek nincs szüksége.
Jóllakott napközisként a plakátról lekuksizó vonagabira, és idióta hülyegyerekekre szavazni felesleges. Ha ilyet akarok otthonra, majd megveszem kilóra a magyarszigeten.
unionista (törölt) 2014.04.03. 20:16:55
LisztFerihegy 2014.04.03. 21:52:23
NDX 2014.04.04. 12:44:42
Na ez kedves hazánk "demokratikus rendszerének" legnagyobb félreértése.
Ugyanis a valóság az, hogy függetlenül attól, hogy ki kire szavaz vagy nem szavaz, MINDENKINEK kuss van négy évig.
A választás a közhiedelemmel és a manipulatív okoskodással ellentétben valójában nem konstans alapjog, hanem egy darab, meghatározott személyeknek szóló, de meghatározatlan személyektől eredő és meghatározatlan (kikényszeríthetetlen) tartalmú, határozott időre szóló blanketta-felhatalmazás.
Aki a választás másnapján, 2 év elteltével vagy akár a következő kampányban azt szajkózza, hogy "te választottad, a te felelősséged" vagy "te nem választottál, úgyhogy kuss legyen", az nem érti a rendszer lényegét. A rendszer lényege ugyanis az absztrakció, a felelősség szétkenése a tömegen: abban a pillanatban, hogy meghozod a döntésed (választasz-e, kit választasz), az megszűnik a te döntésed lenni és ehelyett a nép döntésévé válik. Annak egy megfoghatatlan, visszakereshetetlen és visszakérhetetlen atomja lesz - nem pedig a nép döntésén belül a "te döntésed". A közhatalom mindenkire kötelező szabályokká és döntésekké fogja ezt transzformálni, és a következő ciklus minden történése ÉPPEN ÚGY hat rád, mint arra, aki másképp döntött, sőt, másképp hathat rád, mint arra, aki ugyanúgy döntött.
Következésképp a "szavazatért" vagy a "nemszavazásért" való személyes, morális felelősség elméleti és gyakorlati szempontból is értelmetlen, abszurd, sőt, kifejezetten káros. Az egyén felelőssége a közügyekért nem a választásokon leadott szavazatában áll, hanem annak ellenére: a szavazás a nép mint KÖZÖSSÉG felelőssége, ezzel szemben az EGYÉN felelőssége a szavazás másnapján kezdődik és a következő szavazás előtti napon ér véget, éppen úgy, mint a politikusoknál.
Egy végtelenül torz, félresiklott demokrácia-szemlélet ugyanis az, amelyik a közügyek alakításának maximáját akár az egyszerű választópolgár tekintetében is a szavazásban ragadja meg, hiszen valójában pont a szavazás az, amire hivatkozva felmentjük magunkat a közügyek alakításának valódi igénye alól. Vajon ki a nemesebb, demokratább, civilizáltabb: aki a '39-es választásokon a szocdemekre szavaz, majd a tulajdonosok "eltűnése" után a '44-es árveréseken megszerzi azok vagyontárgyait, vagy aki '39-ben a nyilaskeresztesekre szavaz, majd '44-ben embereket ment a Dunába lövéstől?
A XX. század tragédiája, hogy dogmává tudta tudta hazudni (főképp a nem fejlett országokban), hogy a demokrácia lényege a szavazás. Hát nem. A demokrácia olyan viszonyban van a szavazással, mint a mezőgazdaság az aratással. A recept ez alapján Kompországban: 4 évente menj ki a földre, sírd el magad, hogy már megint nem termett semmi, majd kezdd el haragosan, vagy passzív agresszíven, cinikusan szidni a földet, a gazt, az esőt, a napot; és nyálcsorgatással irigykedj a szomszédra: neki TEREM, vagyis sokkal jobb a földje. Ne szánts, ne vess, ne öntözz, ne kapálj, mindig csak arass - ne érdekeljen, hogy gazt aratsz -; fogd úgy fel, hogy (az időjárás miatt) MÉG MINDIG kénytelen vagy gyomot aratni, de azért érezd erkölcsi kötelességednek, hogy a muhar helyett a tarackot vidd haza, az MÉGISCSAK kevésbé rossz. Az aratások előtt, közben és után rendszeresen röhögd ki azokat, nyilvánítsd ki megvetésed azok felé, akik a tarack helyett a murvát választják, vagy akik még annyira sem tisztelik a földet, hogy kimenjenek aratni. Ezután menj haza, és 4 évenként ismételd ezt meg. Maradj cinikus, és legfőképp beszélj, beszélj, beszélj mindig a földművelésről.
2015.09.21. 09:07:12
Egyik szar, másik kaki,
Szavazzon, rá hát az, aki,
Ütődött, vagy eszement!
Kit becsapni, még be lehet
Lopott vagy lopni fog!
Mihelyt, Ő is oda jut!
Ehhez minek, segítsem?
Válassza ki, a jó Isten!
Szólítsa mielőbb magához!
Dehogy engedem, kasszához!
2002!